Dziedzictwo von BeckówAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Dziedzictwo von Becków
Tekst
Dziedzictwo von Becków
E-book
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Napisana z epickim rozmachem, trzymająca w napięciu saga rodzinna!


Poruszająca opowieść o zawiłych losach polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS oraz ich potomków. Pełna dramatycznych momentów historia rozgrywa się na przestrzeni niemal osiemdziesięciu lat, przenosząc czytelnika z przedwojennego Wolnego Miasta Gdańska i pruskiej arystokratycznej posiadłości w Szlezwiku-Holsztynie, do okupowanego Krakowa i Olkusza, powojennego Berlina Wschodniego i Warszawy, następnie do prowansalskiej wsi i Paryża lat sześćdziesiątych, by znaleźć finał w Polsce w czasach obecnych. Barwnie kreśląc postacie i umiejętnie dawkując tajemnice, autorka stworzyła

wzruszająca opowieść o wybaczaniu, miłości, trudnych wyborach i dylematach moralnych, nienawiści, żądzy zemsty, chciwości i skomplikowanych relacjach rodzinnych.

* * *

„Gdy nazistowska nawała pustoszy Europę, jeden człowiek w mundurze SS ma odwagę okazać ludzkie uczucia. Cena, jaka przyjdzie mu za to zapłacić, jest bardzo wysoka. Miłość, namiętność i wielka historia XX wieku – Joanna Jax zabrała mnie w podróż, której długo nie zapomnę. Od czasów Wichrów wojny Hermana Wouka żadna powieść mnie tak nie poruszyła”.

Adrianna Michalewska, Granice.pl


„Powieść Dziedzictwo… to saga rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat. Uzmysławia, że namiętność, zemsta, miłość, prawda i kłamstwo nie zmieniają się pod wpływem miejsca i czasu. Stopniowe odkrywanie przez autorkę tajemnic rodzinnych nawiązuje do stylu pisania Marii Nurowskiej”.

Katarzyna Michałowska, redaktor naczelna „Płyń POD PRĄD”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-7927-389-8
  • Lektor: Elżbieta Kijowska
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Joanna Jax "Dziedzictwo von Becków" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dziedzictwo von Becków
E-book
29,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę