Wiosenne przebudzenieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi Prawda zapisana w popiołach.


W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. W dorosłość wkraczają dzieci Błażeja, Szymka i Kuby. Dla nich wojna jest daleką przeszłością, jednak czy na pewno wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 lutego 2021
Joanna Jax "Wiosenne przebudzenie" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Pelagia Starzec
26 marca

Nie wiem jak ona to robi, ale każda jej kolejna książka jest lepsza od poprzednich. Joanna Jax to moja ulubiona pisarka! Bardzo podoba mi się sposób w jaki autorka kreuje bohaterów, wyrazistych, charakternych, których losy budzą przejęcie i sprawiają, że od lektury ciężko się oderwać. Język jakim się posługuje, tworzenie klimatu minionych dziesięcioleci, przenosi nas do lat 70. jeszcze nie tak odległych. Autorka tym razem ponownie zabrała czytelników w podróż w czasie i z właściwym sobie rozmachem zrobiła to w taki sposób, że zostaje on porwany w wir wydarzeń od pierwszej strony. Nakreślone jej ręką realia epoki ożywają w pamięci tych, których były udziałem, ale również tych, którzy o Gierku i jego rządach słyszeli jedynie na lekcjach historii. Gorąco polecam, jak każdą książkę, zawsze.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę