Długa droga do domu

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Długa droga do domu
Długa droga do domu
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,85  46,28 
Długa droga do domu
Długa droga do domu
Audiobook
Czyta Joanna Gajór
29,95 
Szczegóły
Opis książki

Nowa saga rodzinna Joanny Jax – autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków. Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę. Wybucha wielki skandal i młodzi muszą opuścić rodzinne strony. Osiedlają się na Kubie, ale szczęście nie trwa długo. Emmanuel zdradza żonę, wdaje się w podejrzane interesy, a tymczasem rośnie w siłę ruch oporu wobec dyktatora Batisty. Gdy sytuacja polityczna wymyka się spod kontroli, postanawiają opuścić wyspę, ale tuż przed wyjazdem mąż i synek Tosi znikają bez śladu. Kobieta włącza się w działalność rewolucyjną i nie ustaje w poszukiwaniach. Przez kolejnych trzydzieści lat zmienia miejsca pobytu i swoją tożsamość, by wreszcie osiąść w Polsce. Pamiętniki Antoniny, ukryte na strychu starego domu, splatają jej losy z młodą rozwódką, która postanawia rozwikłać tajemnice jej rodziny...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 maja 2020
Joanna Jax "Długa droga do domu" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Długa droga do domu
Audiobook
Czyta Joanna Gajór
29,95 
Ramona Rybacka
02 listopada 2020

Genialna! Przede wszystkim jest to powieść o ogromniej miłości do dziecka, o namiętności, zdradzie i miłości do mężczyzn, o bólu i cierpieniu jakim jest w stanie znieść zrozpaczona kobieta, o marzeniach i perspektywach na dalsze życie, o wojnie i spustoszeniu jakie wywołała. Są to wszystkie tematy jakie wręcz uwielbiam, dlatego mogę bez dwóch zdać powiedzieć, iż ta powieść jest po prostu idealna. Czytając «Długą drogę do domu» przeżywałam wszystko z główną bohaterką, Tosią. Od jej dzieciństwa, przeprowadzek, miłości do narzeczonego siostry, wygnania z rodzinnego domu, zdrady, romansu, poszukiwania syna, po udział w wojnie, tułaczce po innych krajach. Bardzo jej kibicowałam. Były momenty kiedy jej ogromnie współczułam, były również takie kiedy byłam na nią ogromnie zła. Przez całą powieść byłam trzymana w takim napięciu, że bałam się, iż zakończenie okażę się klapą. Ale dziękuję, że tak się nie stało. Zakończenie jest pięknym dopełnieniem całej powieści. Z całego serca polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę