Joanna Faber

Joanna Faber

Joanna Faber O autorze Joanna Faber – amerykańska pisarka, nauczycielka i dyplomowany pedagog. Faber ukończyła językoznawstwo i kulturoznaw... Szczegóły

O autorze

Joanna Faber

O autorze

Joanna Faber – amerykańska pisarka, nauczycielka i dyplomowany pedagog.

Faber ukończyła językoznawstwo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku. Następnie w nowojorskim Lehman College zdobyła dyplom z zakresu edukacji. Po zakończeniu Uniwersytetu zajęła się pracą w szkole podstawowej, równocześnie kontynuując swoją edukację na studiach podyplomowych z matematyki i nauk ścisłych. Wielu z uczniów Faber wymagało specjalnego podejścia edukacyjnego.

Joanna Faber została wyróżniona tytułem najwybitniejszego nauczyciela w programie City College.

Dziś, w życiu codziennym autorka prowadzi wykłady na terenie całych Stanów Zjednoczonych, dotyczących wychowania i komunikacji między dziećmi i dorosłymi. Podobnie jak jej mama – Adele Faber, Joanna związała swoje życie z edukacją i szkoleniami. Jest matką trójki dzieci.

Twórczość

Pisarka jest współautorką bestsellerowego «„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały“» razem z Adele Faber, oraz «„Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały“» ze swoją przyjaciółką Julie King, wydana w 2017 roku. Książki stały się prawdziwymi «„bibliami“» dla rodziców i wychowawców, autorki dzielą się w nich swoim wieloletnim doświadczeniem i pedagogiczną wiedzą.

Publikacje

Najbardziej znane publikacje autorki to:

  • "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały",
  • "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Joanny Faber na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy