Nasz WszechświatTekst

Wszystko,co wiemy,czego nie wiemy, i jeszcze więcej
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wszystko, co wiemy o Wszechświecie, wszystko, czego jeszcze musimy się dowiedzieć, a nawet więcej – właśnie o tym opowiada książka wybitnej brytyjskiej astrofizyk Jo Dunkley, która łączy swoją wiedzę z ogromnym talentem pisarskim. «Nasz Wszechświat» to odkrywanie Wszechświata z książką w dłoniach, poznawanie jego największych tajemnic z najlepszym przewodnikiem, jaki można sobie wyobrazić. Od tego, co widoczne – aż po granice naszych obserwacji, przez najnowsze odkrycia, aż do tego, czego wciąż nie udało nam się odgadnąć; wszystko to w jednej, napisanej z wdziękiem i dreszczykiem emocji książce, którą każdy powinien przeczytać. Jo Dunkley jest nie tylko wybitną specjalistką w dziedzinie kosmologii, ale i doskonałą pisarką[/i]. Martin Rees, Astronom Królewski Wielkiej Brytanii Błyskotliwy przewodnik po Wszechświecie.[/i] «Nature» Jo Dunkley jest profesorem astrofizyki na Uniwersytecie w Princeton. Brała udział w pracach zespołu naukowego, który prowadził badania za pomocą satelity WMAP, a obecnie prowadzi obserwacje za pomocą teleskopu kosmologicznego Atacama, bierze udział w budowie Obserwatorium Simonsów i Wielkiego Teleskopu Przeglądowego. Za swoje prace poświęcone powstaniu i ewolucji Wszechświata zdobyła liczne nagrody, między innymi Medal Maxwella, Nagrodę Fowlera w dziedzinie astronomii, Nagrodę Rosalind Franklin przyznawaną przez Towarzystwo Królewskie i Nagrodę Philipa Leverhulme’a.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 października 2020
  • ISBN: 9788382345131
  • Tłumacz: Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Jo Dunkley "Nasz Wszechświat" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Albin Granat
30 grudnia 2020

Książka opowiada o zjawiskach i obiektach znajdujących się w kosmosie w sposób bardzo przyjazny laikowi ale nie pozbawiony merytorycznej wiedzy. Dużo z niej wyniosłem, polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę