Twoje kompetentne dziecko

PDF
Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?
Z serii: Jesper Juul
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy w porę zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć w nich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem wzmacniamy je, a jakim osłabiamy?


Współcześni rodzice często czują się bezradni względem swoich dzieci. Gubią się też wśród porad wychowawczych, które mają sprawić, że ich dzieci staną się posłuszne i grzeczne. Jesper Juul, europejski autorytet w dziedzinie wychowania, twierdzi, że dzieci wcale nie muszą być grzeczne! Zamiast tego powinny mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi. Powinny także stopniowo uczyć się odpowiedzialności za siebie, a w razie potrzeby także za innych.


 JESPER JUUL, duński terapeuta rodzinny i pedagog, jeden z założycieli i dyrektorów Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów. Od 2004 roku kieruje siecią poradni wychowawczych Family-Lab International w ponad 15 krajach świata. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla rodziców

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62445-09-7
  • Całkowity rozmiar: 8 MB
  • Całkowity liczba stron: 263
  • Rozmiar stron: x мм
  • Tłumacz: Barbara Baczyńska, Beata Hellman
  • Wydawca: Mind
Jesper Juul "Twoje kompetentne dziecko" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Jesper Juul»
Zamiast wychowania
Przestrzeń dla rodziny
Być razem Książka dla par
-5%
Sylwia Kobylanska
21 grudnia 2020

Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica. Powinni ją obowiązkowo rozdawać na każdej porodówce! Ja przeczytałam ją już dwa razy i myślę, że nie raz jeszcze do niej wrócę. Jesper Juul opowiedział o tym, że zachowanie naszego dziecka czasem komunikuje nam coś, czego nie chcemy sobie uświadomić, z czym nie chcemy się zmierzyć, co tłumimy w sobie, bo zwyczajnie nas to boli. Pokazuje on jak budować zdrową relację z dzieckiem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Rewelacyjna. Strzał w dziesiątkę. Polecam z całego serducha.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę