3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Nie z miłości

PDF
Mądrzy rodzice – silne dzieci
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?

Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić?

Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją?

Czy rodzicielskie NIE może podlegać negocjacjom?

Czy dziecko tez ma prawo mówić NIE swoim rodzicom?

Szczere i stanowcze NIE jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone TAK. Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić.


Jesper Juul wyjaśnia, na czym polega trudna sztuka odmawiania. Uczy, jakich słów użyć, żeby nie zranić dziecka, i jak radzić sobie z jego frustracją. Dowodzi, że konfrontacja z odmową i sprzeciwem to jeden z warunków rozwoju silnych i świadomych swojej wartości dzieci.JESPER JUUL, duński terapeuta rodzinny i pedagog, jeden z założycieli i dyrektorów Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów. Od 2004 roku kieruje siecią poradni wychowawczych Family-Lab International w ponad 15 krajach świata. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla rodziców.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62445-10-3
  • Całkowity rozmiar: 1 MB
  • Całkowity liczba stron: 95
  • Rozmiar stron: x мм
  • Tłumacz: Dariusz Syska
  • Wydawca: Mind
Jesper Juul "Nie z miłości" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Hanna Stasiowska
21 grudnia 2020

Rewelacyjna pozycja i kolejna książka Jaspera Juula, która wniosła do mojego życia i relacji z dzieckiem wiele wartościowej wiedzy. Autor opowiada o tym jak jak mówić NIE w taki sposób, żeby nasze relacje z ludźmi z każdą odmową stawały się silniejsze, głębsze i żeby wszyscy zainteresowani na niej korzystali. Sztuka asertywności ujęta w prostych i zrozumiałych słowach. Gorąco polecam tę książkę jak i «Twoje kompetentne dziecko» tego samego autora. Moje ulubione!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę