Być mężem i ojcem

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Być mężem i ojcem
Być mężem i ojcem
Audiobook
Czyta Jakub Ulrich
25  18,25 
Szczegóły
Opis książki

Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie?  Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet.

Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.


Książki duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula znalazły uznanie wśród rodziców na całym świecie. ,,Twoje kompetentne dziecko'' należy dziś do klasyki literatury pedagogicznej. Autor przedstawia w niej filozofię wychowania, która opiera się na szacunku dla dziecka, dialogu oraz właściwym przywództwie dorosłych. W swoich książkach Jesper Juul zachęca rodziców do budowania u dzieci autentycznego poczucia własnej wartości (uwaga: to nie to samo, co przesadna wiara w siebie) oraz odpowiedzialności za siebie ‒ dwóch warunków szczęśliwego życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62445-20-2
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 200
  • Rozmiar stron: x мм
  • Tłumacz: Dariusz Syska
  • Wydawca: Mind
Jesper Juul "Być mężem i ojcem" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Być mężem i ojcem
Audiobook
Czyta Jakub Ulrich
25  18,25 
Jerzy Kosakowski
01 czerwca

Książka warta przeczytania. Dla tatusiów, którzy chcą uczestniczyć w życiu rodzinnym Bardzo szanuję autora i jego podejście do spraw wychowania, dlatego też chętnie czytam jego pozycje. Dużym plusem jest to, że książka jest krótka, napisana prostym językiem, łatwo się ja czyta, a historie w niej przytoczone są autentyczne i dużo można z nich wyciągnąć dla siebie. Pozycja nie tylko wartościowa, ale wręcz odkrywcza. Bardzo ciekawa, pomaga spojrzeć inaczej na rodzicielstwo. Uświadamia i pozwala na wyrobienie sobie swojego spojrzenia na rodzicielstwo, które de facto będzie się i tak cały czas zmieniać. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę