Zbieranie kościAudio

Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Zbieranie kości
Tekst
Zbieranie kości
E-book
35,90  28,72 
Szczegóły
Opis książki

Najsłynniejsza powieść autorki bestsellerowego Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie i zarazem pierwszej kobiety, która dwukrotnie otrzymała prestiżową National Book Award.


Nad Zatoką Meksykańską formuje się huragan, który już wkrótce zagrozi życiu setek tysięcy ludzi. W przybrzeżnym miasteczku Bois Sauvage w stanie Missisipi czternastoletnia Esch i jej trzej bracia próbują zebrać zapasy jedzenia, na próżno szukając przy tym pomocy u ojca alkoholika, którego nigdy nie ma w pobliżu. W młodej dziewczynie narasta strach, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że zaszła w ciążę.Dwanaście dni, podczas których rozgrywa się akcja powieści, stanowi bolesną próbę spojrzenia na samotność oraz brutalną codzienność, która w obliczu Huraganu Katrina pokazuje nam swoje najbrudniejsze barwy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 25 września 2020
  • ISBN: 9788366657205
  • Lektor: Paulina Raczyło
  • Wydawca: Poznańskie
  • Spis treści
Jesmyn Ward "Zbieranie kości" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Zbieranie kości
E-book
35,90  28,72 
Lubomił Swanda
30 listopada 2020

Po raz kolejny spotykam się z twórczością Jesmyn Ward i znowu po zakończonej lekturze miałam mokre oczy. Autorka porusza ważne i trudne tematy, które nie pozwalają przejść obojętnie obok fabuły. Historia rodziny, w której osierocone przez matkę dzieci starają się przeżyć u boku ojca alkoholika. Na domiar złego w ich życiu pojawi się także walka z żywiołem, który jest śmiertelnie niebezpieczny. Ciche dramaty zamieniają się w coraz większe, a cierpienie w samotności staje się normą. Trudno się dziwić, że od książek autorki ciężko się oderwać, w końcu jest dwukrotną zdobywczynią National Book Award. Fantastyczna lektura, absolutny must read dla wymagających czytelników prozy realistycznej. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę