Dwa słowa o słowach

Tekst
Porady językowe profesora Bralczyka
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Porady językowe profesora Bralczyka

Onegdaj, czyli kiedy?

Jak wymawiać dżem i budżet?

Czy emocje mają liczbę pojedynczą?

Profesor Jerzy Bralczyk odpowiadał na te i inne pytania w cyklicznej audycji radiowej Słowo o słowie w wielu rozgłośniach regionalnych. Odpowiedzi były niejednokrotnie rozbudowane i często miały charakter krótkich felietonów poświęconych interesującym zagadnieniom dotyczącym polszczyzny. Utrwaliliśmy je w kolejnej publikacji Dwa słowa o słowach (to kontynuacja poradnika Słowo o słowie z 2009 roku).

Książka zawiera 250 pytań i odpowiedzi. Jej walorem jest to, że pytania i odpowiedzi zostały spisane i zredagowane tak, aby zachować styl właściwy językowi mówionemu.


Niepowtarzalny gawędziarski styl wypowiedzi Profesora, styl często z przestawnym szykiem wyrazów, mistrzowskie operowanie słowem i błyskotliwe poczucie humoru – wszystko to sprawia, że odpowiedzi, a także i pytania z komentarzami Profesora, czyta się z dużą przyjemnością (czasem nawet z rozbawieniem) nie tylko dla wiedzy.

(z Przedmowy)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 03 września 2021
  • ISBN: 978-83-01-21931-4
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Jerzy Bralczyk "Dwa słowa o słowach" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«PORADNIK JĘZYKOWY PWN»
Piszemy poprawnie. Poradnik językowy PWN
Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka
Dwa słowa o słowach
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę