Trzech panów w łódce [nie licząc psa]

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Arcydzieło komizmu, opowiadające o rzecznej eskapadzie trzech miejskich hipochondryków w czasach rodzącej się kultury masowej i powstającej mody na wycieczki

Trzech panów w łódce (nie licząc psa) to zabawna opowieść opisująca przygody trzech londyńczyków, którzy wybrali się w podróż łodzią po Tamizie i przebyli 123 mile – z Kingston do Pangbourne. Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, ironicznym i inteligentnym, od lat bawią czytelników na całym świecie. Urok tej książki zasadza się bowiem nie tyle na jej stylu literackim czy też użyteczności informacji, jakie zawiera (w zamyśle autora miała być poważnym przewodnikiem turystycznym), ile na jej wierności prawdzie i jedynym w swoim rodzaju przewrotnym komizmie.

„Można by pomyśleć, że po publikacji tej książki Imperium Brytyjskie znalazło się w niebezpieczeństwie… „Standard” pisał o mnie jako o zagrożeniu dla angielskiej literatury, a „The Morning Post” przedstawiał jako przykład smutnych rezultatów, których można się było spodziewać po nadmiernej edukacji niższych klas. … Mogę śmiało stwierdzić, że przez pierwsze dwadzieścia lat mojej kariery byłem najbardziej krytykowanym pisarzem w całej Anglii”.

Jerome K. Jerome, My Life and Times

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2020
  • ISBN: 9788382021004
  • Tłumacz: Tomasz Bieroń
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Jerome KJerome "Trzech panów w łódce [nie licząc psa]" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Fabiola Krzemien
29 listopada 2020

Jeśli wybierać się w podróż to tylko z gentelmanami z powieści Jerome K. Bardzo urokliwa i lekka powieść, na poprawę humoru. Oczywiście ten rodzaj dowcipu nie przypadnie do gustu każdemu, jak przystało na Anglików historia ta ma specyficzny klimat i wydźwięk. Na pewno jednak fani żartu Monty Phytona czy Terrego Prachetta będą zachwyceni. Wydana w 1889 roku, a nic nie straciła na aktualności. Pełna absurdu, autoironii i groteski, ja bawiłam się doskonale przy czytaniu. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę