Jenny Han

Jenny Han

Jenny Han – amerykańska autorka książek dla dzieci i młodzieży. O autorze Jenny Han przyszła na świat 3 września 1980 roku w Richmond, w sta... Szczegóły

O autorze

Jenny Han – amerykańska autorka książek dla dzieci i młodzieży.

O autorze

Jenny Han przyszła na świat 3 września 1980 roku w Richmond, w stanie Wirginia. Uczęszczała na Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill, a następnie uzyskała tytuł magistra sztuki na uniwersytecie The New School, który ukończyła w 2006 roku. Jej rodzice są z pochodzenia Koreańczykami. Aktualnie autorka mieszka na Brooklynie.

Twórczość

Jenny Han swoją pierwszą powieść napisała jeszcze w czasie studiów. Debiutancka książka opowiada o Annemarie Wilcox, dwunastolatce, która próbuje odnaleźć się w nowej szkole. Następnym jej dziełem była trylogia o młodzieńczej miłości. Trzy powieści: “Tego lata stałam się piękna”, “Bez ciebie nie ma lata” oraz “Dla nas zawsze będzie lato”, szybko stały się bestsellerami New York Timesa.

W 2014 roku Jenny Han wydała powieść romantyczną dla dorosłych, “Do wszystkich chłopców, których kochałam” , o uczennicy liceum, której życie wywraca się do góry nogami, gdy listy, które napisała do jej pięciu byłych obiektów westchnień, zostały wysłane bez jej wiedzy do adresatów. Powieść została wybrana do adaptacji ekranowej kilka tygodni po jej debiucie. Kontynuacja, “P.S. Wciąż cię kocham”, została wydana w następnym roku i zdobyła wiele nagród. Trzecia część tego cyklu, “Zawsze i na zawsze”, została wydana dwa lata później. Na podstawie historii stworzonej przez Jenny Han powstał serial Netflixa.

Książki Jenny Han można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy