3 książki za 35 oszczędź od 50%
Jennifer L. Armentrout

Jennifer L. Armentrout

O autorze Jennifer L. Armentrout – amerykańska autorka romansów i książek science-fiction dla młodzieży. Pisarka urodziła się 11 czerwca 19... Szczegóły

O autorze

O autorze

Jennifer L. Armentrout – amerykańska autorka romansów i książek science-fiction dla młodzieży.

Pisarka urodziła się 11 czerwca 1980 roku w mieście Shepherdstown, zachodniej Wirginii, gdzie mieszka do dziś. Opowiadania zaczęła pisać już w szkole podstawowej, a najlepsze inspiracje przychodziły do niej na znienawidzonych zajęciach z matematyki. Marzyła wtedy o byciu pisarką.

W roku 2015 lekarze zdiagnozowali u Jennifer poważną chorobę siatkówki oka – retinopatie barwnikową. Konsekwencją choroby jest stopniowo pogarszający się wzrok i ostatecznie całkowita jego utrata. Mimo to Jennifer nie poddaje się, jak przyznaje autorka – zamierza pisać tak długo, jak będzie tylko mogła. Ponad to prowadzi działalność edukacyjną na temat odmian chorób wzroku.

Twórczość

Jennifer L. Armentrout ma na swoim koncie kilka pozycji literackich, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa. Wydaje książki zarówno tradycyjnie, za pośrednictwem dużych wydawnictw, jak np. HarperCollins, Harlequin Teen, czy Spencer Hill Press, ale również poprzez self-publishing. Pisze pod pseudonimem J. Lynn oraz pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Autorka pisze głównie w nurcie paranormalnym, fantastycznymi i science fiction, wplata jednak także wątki romantyczne. Za swoją twórczość odebrała już kilka nagród, jak na przykład Revierwers Choice Award za powieść «Zaczekaj na mnie», Editor’s Pick za «Zapomnij ze mną» oraz nagrodę Moerser-Jugendbuch-Jury za «Obsydian». Ponadto, za powieść «Co przyniesie wieczność» Amerykanka otrzymała nagrodę RITA w kategorii Young Adult Romance w roku 2017.

Szczególną popularność przyniosła jej seria «Lux», na którą składają się powieści: «Obsydian», «Onyks», «Opal», «Origin», «Opposition» i «Oblivion». Fabuła cyklu opowiada historię Katy i jej relacji z nowo poznanym, skrywającym wiele tajemnic chłopakiem – Daemonem.

Publikacje

Jennifer L. Armentrout jest autorką takich książek jak m.in.:

  • "Dwa światy",
  • "Lucyfer",
  • "Sztorm i Furia",
  • "Gabriel",
  • "From Blood and Ash",
  • "Moc Apoliona",
  • "The Darkest Star. Mroczny pył".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Jennifer L. Armentrout w serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy