Dwa światy

Tekst
Z serii: Covenant #1
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Jennifer L. Armentrout za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dwa światy
Dwa światy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,85  47,88 
Dwa światy
Audiobook
Czyta Ilona Chojnowska
29,95 
Szczegóły
Opis książki

Zabijesz tych, których kochasz. Masz to we krwi. Bogowie to przewidzieli.


Hematoi pochodzą ze związków bogów ze śmiertelnikami, a dziecko pary czystokrwistych posiada nadludzkie moce. Potomkowie Hematoi i śmiertelnika... cóż, nie za bardzo. Ci, będący półkrwi, mają dwa wyjścia: mogą zostać wyszkolonymi protektorami, którzy tropią i zabijają daimony, lub sługami w domach tych wyżej postawionych.


Siedemnastoletnia Alexandria woli ryzykować życie w walce, niż skończyć jako służąca. Uczniowie Przymierza muszą przestrzegać kilku zasad. Alex ma z tym wyraźny problem, zwłaszcza z najważniejszą z nich: związki pomiędzy tymi czystej krwi, a półkrwistymi są zakazane. Niestety, dziewczynie bardzo podoba się pewien niesamowicie przystojny Aiden. Uczucie, jakim go darzy, nie stanowi jednak jej największego problemu. Dużo trudniej jest pozostać przy życiu na tyle długo, by ukończyć szkołę Przymierza i stać się protektorem.

Jeśli zawiedzie, spotka ją los gorszy niż niewola czy śmierć: zostanie zmieniona w daimona i będzie ścigana przez Aidena, a to naprawdę byłoby do bani.


"Ta historia przypominała mi powieści Cassandry Clare!"

Ashwood


"Dominująca główna bohaterka i pociągający męski charakter! Czego więcej można chcieć?"

Aria

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 marca 2019
Jennifer L. Armentrout "Dwa światy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dwa światy
Audiobook
Czyta Ilona Chojnowska
29,95 
Książka należy do serii
«Covenant»
Czyste serce
Boski gniew
Moc apoliona
-5%
Teresa Slazak
16 czerwca 2020

Uwielbiam twórczość Jennifer L. Armentrout, jej lekkie pióro i styl dają mi gwarancję świetnej lektury. Oczywiście, jak przystało na tę autorkę, fabuła «Dwóch światów» zawiera elementy paranormalne i fantastyczne. Książka pochłonęła mnie już od pierwszych stron, akcja wciąga już na początku, a na pierwszy plan wysuwa się bardzo wyrazista kreacja głównej bohaterki – Alex. Oprócz wątku głównego, czyli treningu przygotowawczego nastolatkę do zostania Protektorem, autorka zadbała take o motyw zakazanej miłości. Niestety związek między Hematoi, czyli potomkami bogów, a pół-krwistymi jest zabroniony, a wybranek serca pół-krwistej Alex jest mężczyzną czystej krwi. Cała historia przybiera na tempie gdy w niebezpieczeństwie znajdą się przyjaciele Alex. Dla mnie «Dwa światy» to kolejna, wspaniała lektura od J. L. Armentrout, nie dająca mi się oderwać. Coś co zaangażowało mnie na godziny i sprawiło, że zapomniałam o codzienności. Szczerze polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę