Przyrodnia siostraTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nie rób jedynie rys na baśni. Rozbij ją w drobny mak!

Isabelle z pozoru powinna być bezgranicznie szczęśliwa – przecież już niebawem poślubi przystojnego królewicza…Tyle że nie jest tą piękną dziewczyną, która zgubiła na balu szklany pantofelek i podbiła serce młodzieńca. Jest jej nieatrakcyjną przyrodnią siostrą, która już od dawna krok po kroku traciła cząstkę siebie, żeby sprostać oczekiwaniom despotycznej matki, a teraz za wszelką cenę starała się wcisnąć stopę w pantofelek Kopciuszka. Kiedyś wesoła, odważna i dobra, stała się z czasem podła, zazdrosna i pusta wewnętrznie…

Niestety, królewicz odkrywa oszustwo, jakiego się dopuściła, żeby udawać Kopciuszka, i odrzuca zawstydzoną dziewczynę. I właśnie dzięki temu Isabelle otrzymuje szansę, by na nowo odnaleźć siebie, zmienić swe przeznaczenie i dowieść tego, co brzydkie przyrodnie siostry wiedzą od zawsze: złamane serce to za mało, by złamać dziewczynę…

Bestsellerowa pisarka Jennifer Donnelly z typową dla niej błyskotliwą pomysłowością i mądrością przywołuje oryginalną wersję baśni o Kopciuszku, wysyłając pomijaną dotąd w klasycznej opowieści postać w drogę ku pewności siebie, przebaczeniu winy…. oraz ku nowej definicji piękna.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 06 października 2020
  • ISBN: 9788382021028
  • Tłumacz: Marta Faber
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Jennifer Donnelly "Przyrodnia siostra" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marlena Smulska
29 listopada 2020

"Przyrodnia siostra" wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Pani Jennifer Donnelly miała bardzo ciekawy, oryginalny pomysł na fabułę, ponieważ to w zasadzie alternatywna historia Kopciuszka. Ciekawa postać główna, która pełna jest niedoskonałości, w odróżnieniu do oryginalnej postaci Kopciuszka Braci Grimm. Ciekawym motywem jest także poruszanie wątków, które w oryginale zostały potraktowane pobieżnie lub były częściowo tylko rozwinięte. Książka jest po brzegi wypełniona emocjami i magiczną atmosferą. Gorąco polecam tę lekturę, nie tylko młodzieży.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę