Córka marnotrawna

Tekst
Z serii: Kane i Abel #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Córka marnotrawna to kontynuacja bestsellerowej powieści Kane i Abel. Choć książka została opublikowana w 1982 roku, jej akcję autor doprowadził aż do roku 1996. Na szczęście niektóre prognozy polityczne się nie sprawdziły – nie istnieje już Związek Radziecki i zmienił się układ sił politycznych w Europie – inne mogą się jeszcze spełnić.

Pasjonującą opowieść o Florentynie Kane, córce polskiego emigranta Abla Rosnovskiego, czyta się z zapartym tchem. Jej historia rozgrywa się na zakreślonym z wielkim rozmachem tle współczesnych Stanów Zjednoczonych, w których toczy się nieustanna walka o władzę i wpływy. Polskiego czytelnika szczególnie ujmuje ogromny szacunek i sympatia, jakimi Archer darzy Polskę i Polaków.

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią „Co do grosza”, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, „Kane i Abel”, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i zbiory opowiadań: „Córka marnotrawna”, „Stan czwarty”, „Więzień urodzenia”, „Synowie fortuny”, „Sprawa honoru”, „Ścieżki chwały” oraz „Ale to nie wszystko…” Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: „Czas pokaże”, „Za grzechy ojca”, „Sekret najpilniej strzeżony” i „Ostrożnie z marzeniami”.

jeffreyarcher.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 09 października 2020
  • ISBN: 9788378183358
  • Tłumacz: Danuta Sękalska, Wiesław Mleczko
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Jeffrey Archer "Córka marnotrawna" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Thriller, sensacja, kryminał»
Polisa śmierci
Krąg
Muzeum luster
-5%
Klara Jamrog
29 grudnia 2020

Kolejna ciekawa propozycja od Jeffrey Archer. Można ją czytać jako pojedynczą książkę lub jako kontynuację powieści «Kane i Abel». Bardzo polecam, bardzo przyjemne emocje po przeczytaniu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę