3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z tej książki dowiesz się:

• Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem?

• Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki?

• Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią?

• Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?


Przez lata psychiatria uchodziła za czarną owcę medycyny. Wizyta u psychiatry była ostatecznością i często wiązała się z ostracyzmem społecznym. Nie pomagał fakt, że powstające teorie dotyczące  leczenia schorzeń psychicznych często były ze sobą sprzeczne.

Jeffrey A. Lieberman – były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – prowadzi nas, wręcz w detektywistyczny sposób, przez historię jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Pokazuje trudności, przed którymi stawali psychiatrzy, próbując znaleźć przyczyny chorób i sposoby na skuteczne ich wyleczenie. Ale przede wszystkim opowiada o tym, jak długo psychiatrzy musieli walczyć o udowodnienie tego, że choroby, którymi się zajmują, istnieją naprawdę.


Książki dobre nie tylko w teorii!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 04 czerwca 2020
Jeffrey A. Lieberman "Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Balbina Sobczyk
28 września 2020

Jeffrey A. Lieberman podjął próbę przybliżenia czytelnikowi niuansów historii psychiatrii, która ewoluowała w dziedzinę znaną nam dzisiaj. Od szarlataństwa, poprzez zajmowanie się wyłącznie ekstremalnymi przypadkami, po czasy ,w których tak wiele osób korzysta z pomocy psychiatry. Podróż z autorem przez dzieje tej gałęzi medycyny była dla mnie naprawdę fascynująca, jako że interesuję się tym już od dawna było to dla mnie wciągające przeżycie. Padło dużo nowych nazwisk i zostało opisanych wiele faktów, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Dla fanów tematu będzie to gratka. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę