3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Z tej książki dowiesz się:

• Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem?

• Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki?

• Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią?

• Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?


Przez lata psychiatria uchodziła za czarną owcę medycyny. Wizyta u psychiatry była ostatecznością i często wiązała się z ostracyzmem społecznym. Nie pomagał fakt, że powstające teorie dotyczące  leczenia schorzeń psychicznych często były ze sobą sprzeczne.

Jeffrey A. Lieberman – były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – prowadzi nas, wręcz w detektywistyczny sposób, przez historię jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Pokazuje trudności, przed którymi stawali psychiatrzy, próbując znaleźć przyczyny chorób i sposoby na skuteczne ich wyleczenie. Ale przede wszystkim opowiada o tym, jak długo psychiatrzy musieli walczyć o udowodnienie tego, że choroby, którymi się zajmują, istnieją naprawdę.


Książki dobre nie tylko w teorii!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 11 grudnia 2020
  • ISBN: 9788366657229
  • Lektor: Leszek Filipowicz
  • Wydawca: Poznańskie
Jeffrey A. Lieberman "Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Karolina Gladkowska
27 stycznia 2021

Ksiązka "Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii” to pozycja, która naprawdę może zmienić obecne podejście do osób chorych psychicznie, bo pokazuje jak wielkim problemem jest ich stygmatyzacja. Jeffrey A. Lieberman odkrywa przed nami ważne etapy w rozwoju psychiatrii, jej wzloty i upadki. Dużą uwagę poświęca ważnym błędom samych psychiatrów, których konsekwencją stało się miano czarnej owcy medycyny dla ich profesji. Książka jest pełna interesujących faktów i wręcz zaskakujących ciekawostek. Jest to kompendium wiedzy psychiatrycznej. Sądzę, że po przeczytaniu książki Liebermana z większą wyrozumiałością spojrzymy na psychiatrię i jej rolę we współczesnym świecie. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę