Byłam dziewczyną mafii

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Prawdziwa historia namiętności i zbrodni"

Szokująca relacja byłej miss nastolatek z kulisów konkursów piękności i świata modelingu, którymi od lat interesują się gangsterzy. Dla niektórych dziewcząt ta przygoda kończyła się w domach publicznych, gdyż są tylko towarem w rękach handlarzy ludźmi, działających na zlecenie gangów. Anna miała nieco więcej szczęścia. Z konkursu Miss Polski trafiła do gangu mokotowskiego. Była dziewczyna mafii, poznała życie jej bossów i żołnierzy. Seks, zbrodnie, wynaturzenia, duże pieniądze.

To także historia gangu obcinaczy palców – najbardziej bezwzględnej i najlepiej zorganizowanej grupy przestępczej w dziejach polskiej kryminalistyki. Na jej czele miał stać Wojciech S. zwany „Kierownikiem”, uznawany też za szefa komandy śmierci „Mokotowa”. To autorytet i żywa legenda świata przestępczego. „Kierownik” mówi w tej książce o mitach powstających na jego temat, nielojalnych kolegach, upadłych kobietach, przekupnych policjantach oraz zbrodniach, która mu się zarzuca.

Dziennikarskie śledztwo Janusza Szostaka ukazuje jak łączyły się świat pięknych kobiet i bezwzględnych gangsterów. Nic nie jest tu czarno-białe ani nawet szare. Jest czerwone od krwi.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 270 str. 17 ilustracji
Janusz Szostak "Byłam dziewczyną mafii" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Śledztwa Szostaka»
Byłam dziewczyną mafii
Co się stało z Iwoną Wieczorek
Komando śmierci
-5%
Kalina Budzik
24 marca 2021

Janusz Szostak zrobił dobrą robotę. Świąt modelingu budzi dużo kontrowersji. Kto tego nie spróbował tak naprawdę nie wie co tam się rzeczywiście dzieje.

Już wiem ,że nie będzie to jedyna przeczytana przeze mnie książka Pana Szostaka. Osobiście ją Wam polecam!

Marietta Budka
07 lutego 2021

Nie ma co ukrywać, jest to dość mocna lektura. Do tego stopnia, że niektórym może się nawet wydawać nieco przekoloryzowana. Na pewno warto, aby zapoznali się z nią rodzice wszystkich nastolatek, jak i same nastolatki w odpowiednim już wieku. Książkę mimo trudnego tematu czyta się dość płynnie i szybko. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę