Bandyci i celebryciTekst

Zło bywa kuszące
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W latach 90. ubiegłego wielu światy gangsterów i ówczesnych celebrytów mieszały się ze sobą praktycznie na co dzień. Aktorzy, sportowcy, gwiazdy estrady, a nawet dziennikarze i politycy nie widzieli niczego złego w pokazywaniu się w towarzystwie znanych przestępców. Czuli się nawet w pewien sposób nobilitowani, że znają kogoś z „miasta”. Gdyż dzięki temu mogli choćby liczyć na odzyskanie skradzionego samochodu, zmobilizowanie do efektywnej pracy ekipy remontowej czy dostawę kokainy.

Gotowe na wszystko modelki, aktorki i piosenkarki dzięki gangsterom robiły kariery, które w żaden sposób nie było proporcjonalne do ich talentu.

– Lgnęli do nas tacy ludzie, że czasami sam się dziwiłem, że nie boją się kompromitacji – wyznaje Sokołowski.

Oto prawdziwy obraz Polski lat 90. widzianej oczyma nie tylko „Masy”.

Opowiadamy też o innych ówczesnych celebrytach z przestępczego świata, których pseudonimy i nazwiska stale gościły wówczas na pierwszych stronach gazet, byli powszechnie rozpoznawalni.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 220 str. 4 ilustracje
Janusz Szostak "Bandyci i celebryci" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kornelia Melnik
24 marca

Ogólnie ciekawa lektura, ale raczej niestety nie zaistnieje na dłużej zarówno w globalnej świadomości jak i w umyśle czytelnika. Tym niemniej ciekawa i wciągająca. Polecam osobom zainteresowanym tematem!

Oliwia Matkowska
07 lutego

Nie tylko o celebrytach, ale i o innych sławach dążących do kumoterstwa z półświatkiem. Ogólnie ciekawa lektura, ale raczej nie zaistnieje na dłużej zarówno w globalnej świadomości jak i w umyśle czytelnika. Niemniej jednak ciekawa i wciągająca ;)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę