3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Limes Inferior

Audio
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

„Limes inferior” uznana została przez Stanisława Lema za najoryginalniejszą powieść SF jaką czytał.  Opisany tu Argoland to perfidnie doskonale zorganizowany świat komputerowego porządku. Siedem klas intelektualnej przydatności obywateli. Manipulacja, porządek wykluczający wolność i automatyzacja czyniąca obywatela zbędnym. Chory system generuje różnej maści kombinatorów i bystrzaków próbujących przechytrzyć codzienność. Z tego też światka wywodzi się Sneer, główna postać tej fantastycznie nowatorskiej na polskim gruncie powieści i gotowego scenariusza filmowego. Inteligentny kanciarz ma szansę rozpracować ów system tak nonsensowny i nierealny, że wydawałoby się narzucony przez obcą cywilizację…


Czyta: Michał Staszczak

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • Czas trwania: 9 godz. 08 min 52 sek.
  • ISBN: 978-83-60313-39-8
  • Lektor: Michał Staszczak
  • Wydawca: Aleksandria
"Limes Inferior" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Weronika Soltysiak
20 kwietnia 2020

Rewelacyjne, oryginalne science-fiction, choć nietypowe i z mocno rozwiniętym wątkiem socjologicznym. Zautomatyzowany świat, w którym największa wartość to inteligencja, a praca to jedynie przywilej. Brzmi perfekcyjnie? Tylko z pozoru. Inwigilacja społeczeństwa rozwinęła się do powalających rozmiarów, a relacje między ludźmi odchodzą do lamusa. Powieść niepokojąco aktualna, pomimo powstania 40 lat temu. Zrobiła na mnie duże wrażenie i żałuję, że autor nie zdecydował się napisać kontynuacji. Daje do myślenia i wciąga.

jljajjkjsdjlasdlj
12 października 2020

Weronika Soltysiak, Ja spiewam po polsku swoje piosenki. Dla was, kochany moje panienki. Ja jestem po prosty samotnym aktorem, Sluchajcie mnie rano, sluchajcie wieczorem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę