AntosiaTekst

Autor:Jan Nowak
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Historia kobiety niezłomnej


W przeddzień wybuchu II wojny światowej życie Antosi przypomina sielankę. Dziewczyna pracuje jako gosposia na plebanii w małej, spokojnej wiosce i snuje radosne plany na przyszłość ze swoim narzeczonym. Zbliżająca się wielkimi krokami wojenna zawierucha sprawi jednak, że dziewczyna będzie musiała porzucić wszystkie swoje marzenia i nadzieje. Los szykuje dla niej bowiem wyjątkowo trudne zadanie, wymagające hartu ducha, odwagi i niezłomności...


Antosia podejmuje wyzwanie, wierząc, że o losach Ojczyzny nie decydują politycy i wysoko postawieni notable, ale zwykli ludzie, którzy gotowi są na każde poświęcenie w imię ukochanego kraju. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za swój wybór? Czy uda się jej przetrwać wojnę i odnaleźć ukochanego? I jak daleko odważy się posunąć, by wypełnić najważniejszą misję swojego życia?


Jan Nowak – mieszka w Opatowie. Przygodę z pisarstwem rozpoczął od fantastyki i opowiadań dla dzieci. „Antosia” wyróżnia się na tle pozostałych jego utworów, ponieważ powstała z zebranego przez wiele lat materiału. Decyzja o wydaniu powieści jest wynikiem chęci podzielenia się poznaną historią z innymi.

„Antosia” jest jego debiutem literackim."

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 sierpnia 2019
Jan Nowak "Antosia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ramona Drach
30 maja 2020

Tytułowa Antosia to pochodząca z Zamula kobieta, która pracowała jako gosposia w spokojnym miasteczku. Akcja powieści toczy się w czasie II wojny światowej.

Poruszająca historia o wojnie, bólu, cierpieniu, śmierci. Czy Antosi uda się przeżyć wojnę i odnaleźć ukochanego? Książka jest rewelacyjna, niezwykle wciągająca, wzruszająca, piękna. Zostanie w mojej pamięci na długo.. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę