Współczesna JaponiaAudio

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Drogi Słuchaczu!


„Współczesna Japonia” jest pierwszą publikacją wydaną przez Wydawnictwo „My Wojownicy” w wersji audiobook. Pozycja ta jest o tyle ważna, że w chwili jej wydania to z niej właśnie, po raz pierwszy, polscy czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się czym jest Jiu-Jitsu. Książka ta została wydana w 1904 roku i od tej chwili datuje się wprowadzenie Jiu-Jitsu na ziemie polskie. Zapoznając się z niniejszą publikacją nie sposób nie zauważyć, jak mieszkańcy Japonii byli postrzegani przez Europejczyków. Jeszcze na początku XX wieku poza zachwytem orientalną kulturą i krajobrazem, Japończyków postrzegano jako ludzi prostych i nie wykształconych, wręcz barbarzyńców.

Pragniemy podkreślić, że nie wszystkie tezy autora spotykają się z naszą aprobatą. Z wieloma z nich trudno się zgodzić, lecz pomimo tego książka, do której zgłębienia zachęcamy, stanowi ciekawy i cenny materiał. Życzymy Wam, Drodzy Słuchacze wiele radości podczas poznawania „Współczesnej Japonii”.


Od Tłumacza


„Współczesna Japonia” nie jest dokładnym przekładem oryginału. Tłumacz mając na względzie odmienne warunki czytelnictwa usunął z pracy Georga Weulersee cały rozdział ostatni „Francja w Japonii” oraz wszelkie szczegóły mniej charakterystyczne, a z zasadniczą treścią książki luźno związane.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 lipca 2020
  • ISBN: 978-83-64296-35-2
  • Lektor: Kupś Maciej
  • Redaktor: Lepioszka Marcin
  • Wydawca: Wojownicy
Weulersee George "Współczesna Japonia" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę