3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Ostatnia odyseja

Tekst
Autor:
Z serii: Cykl Sigma Force #15
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nie wszystkie opowieści o bogach i potworach są fikcją.


Zwłaszcza te związane z wojnami, po których zawsze nadchodzi era wynalazków.


Lodowa pułapka


Grupa naukowców na Grenlandii znajduje uwięziony w lodowcu pradawny statek. Zgodnie z ich pierwszą teorią jest to łódź wikingów – kolejny dowód na to, że to nie Kolumb odkrył Nowy Świat.


Szokujące odkrycie


Ściągnięta na miejsce archeolog, doktor Elena Cargill, stawia jeszcze śmielszą tezę, która może sprawić, że historia będzie musiała zostać napisana na nowo. Według niej to arabski statek z dziewiątego wieku.


Atak z dwóch stron


Zanim jednak archeolożka może potwierdzić swoje przypuszczenia, naukowcy zostają napadnięci przez nieznanych sprawców, którzy ją uprowadzają, podczas gdy statek ujawnia swój przerażający ładunek.


Na szczytach władzy


Nawet jeśli agencja Sigma Force nie zainteresowałaby się tą sprawą z innych powodów, to interwencja samego prezydenta USA nie pozostawia jej szefowi wyboru. Elena Cargill jest bowiem córką wpływowego senatora.


Wielki Leonardo


Komandor Gray Pierce, Seichan, Joe Kowalski i jego dziewczyna Maria wyruszają do Włoch, żeby w tajnej papieskiej bibliotece w Castel Gandolfo poznać nieznane wynalazki Leonarda da Vinci i zbadać tajemnicę kryjącą się za grenlandzkim odkryciem.


Na tropie Odyseusza


Choć agenci Sigmy wciąż nie mają pojęcia, kto jest ich wrogiem, wiedzą, że zagraża światu. A do tego dysponuje nieograniczonymi środkami. I będzie ich ścigał w czasie podróży śladami bohaterów Homera i zmarłego przed wiekami kapitana arabskiego statku – na Sardynię i do Maroka, aż do bram samego piekła.


Powieść dla wielbicieli Indiany Jonesa, Kodu Leonarda da Vinci i serialu Westworld!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 19 maja 2021
  • ISBN: 978-83-8215-593-8
  • Redaktor: Maria Gębicka-frąc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
"Ostatnia odyseja" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę