Burza piaskowa

Tekst
Z serii: Cykl Sigma Force #1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Spektakularny wybuch

Eksplozja w British Museum niszczy bezcenne dzieła sztuki z Półwyspu Arabskiego. Zgodnie z oficjalną wersją, doszło do niej w wyniku uderzenia pioruna kulistego. Nie potwierdzają tego jednak wyniki specjalistycznych badań zrujnowanych eksponatów: metal i drewno wykazują promieniowanie podobne do tego, z jakim zetknięto się podczas uderzenia w Ziemię meteorytu tunguskiego.


Tajemnicza inskrypcja

Safia al-Maaz, kustosz wystawy, odkrywa na szczątkach antycznego posągu datowany na drugi wiek przed naszą erą napis, który być może pozwoli rozwiązać jedną z największych zagadek archeologii. Czy posąg ma jakiś związek z eksplozją i meteorytem tunguskim?


Ryzykowna ekspedycja

Odpowiedzi nie znajdzie się, siedząc w Londynie albo w Waszyngtonie. Trzeba ruszyć w teren, do Omanu, i odszukać zaginione przed tysiącami lat miasto będące − jak głosi legenda − kolebką królowej Saby. W wyprawie, oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn i komandor Painter z Sigmy, supertajnego zespołu działającego w ramach organizacji DARPA, nadzorowanej przez amerykański Departament Obrony.


Co odkryją, jeśli dotrą do celu? Niewyobrażalne skarby czy zgubne dla ludzkości źródło energii?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 czerwca 2020
  • ISBN: 978-83-8215-105-3
  • Redaktor: Grzegorz Sitek
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
James Rollins "Burza piaskowa" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Cykl Sigma Force»
Burza piaskowa
Tygiel zła
Ostatnia odyseja
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę