Topiel

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom, dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki. Na ułamanym, zanurzonym w wodzie drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni.Niespełna miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków ? Kacpra, Darka, Józka i Grześka ? właśnie rozpoczynają się wakacje. I zupełnie nie przeszkadza im, że wolne dni skąpane są w strugach deszczu, a meteorolodzy alarmują o powodziowym zagrożeniu. Są pewni, że to będzie ich lato!Trzy dni później właśnie w Głuchołazach, maleńkiej mieścinie przy samej polsko-czeskiej granicy rozpoczyna się katastrofa zapamiętana jako Powódź Stulecia. To ona i wywołana nią lawina zdarzeń doprowadzi chłopców najpierw do wyjątkowego odkrycia, a następnie do śmierci jednego z chłopców. Którego?Topiel to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych. To zaskakująca mieszanka serialu Stranger Things i To Stephena Kinga.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 lipca 2020
Jakub Ćwiek "Topiel" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Krystyna Piecuch
28 października 2020

Książka, po która sięgnęłam z zupełnego przypadku, pokazała mi ją koleżanka dla śmiechu, mieszkam bowiem w Głuchołazach:) «Topiel» wciągnęła mnie na dobre godziny. Przenosimy się do lipca 1997 roku. Dla czwórki chłopaków – Kacpra, Darka, Józka i Grześka rozpoczynają się wakacje i kompletnie nie przejmują się alarmami powodziowymi. Jednak kiedy poziom wody zaczyna się niebezpiecznie podnosić i zalewa Głuchołazy, chłopcy dokonują makabrycznego odkrycia, które zmieni ich życie na dobre. Świetny thriller, nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę