Odważny

Tekst
Z serii: Zaginiona flota #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Beznadziejna wojna pomiędzy Sojuszem a Światami Syndykatu trwa już od stu lat. Losy tego konfliktu odmienić miało odnalezienie kapitana Johna «Black Jacka» Geary'ego. Czy legendarny dowódca, wybudzony po dziesięcioleciach hibernacji, zdoła ocalić flotę Sojuszu przed bezlitosnym wrogiem?

Po serii krwawych starć Sojusz utracił większość zapasów i znaczną część sprawności bojowej. Geary, pomimo dręczących go niepokojów, musi zatrzymać się w systemie Baldura, aby zdobyć potrzebne surowce w tamtejszych kopalniach.

Jaki będzie jego następny ruch? Syndycy zaczynają rozgryzać strategię komodora i uciekająca flota z każdym skokiem traci przewagę nad wrogiem.

W miarę zagłębiania się w raporty wywiadu Geary odkrywa kolejną prawdę: w tej wojnie nie chodzi tylko o starcie dwóch systemów wartości. Na planszy znajduje się także trzeci – kto wie – czy nie znacznie niebezpieczniejszy gracz, którego celem jest unicestwienie rodzaju ludzkiego…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • ISBN: 9788379646203
  • Tłumacz: Robert J. Szmidt
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Spis treści
Jack Campbell "Odważny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Zaginiona flota»
Waleczny
Bezlitosny
Zwycięski
-5%
Arnold Chowaniec
30 listopada 2020

Trzeci tom cyklu Zaginiona flota, czyli «Odważny». Wyczekiwałem kolejnej części z niecierpliwością i na szczęście warto było. Jack Campbell zaserwował mi podróż literacką pełną wrażeń i zwrotów akcji. Nowe wątki i znani już bohaterowie, ale nie wieje nudą! Książkę czyta się bardzo szybko, wartka akcja i wciągająca fabuła pochłonęły mnie na dwa niecałe wieczory. Rewelacyjne science-fiction, dokładnie takie jak powinno być, a dodatkowo z domieszka militariów. Serdecznie polecam, świetna seria.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę