Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety

Tekst
Z serii: Cykl inkwizytorski #14
Z serii: Ruska trylogia #2
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: «jestem!», nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa.

Inkwizytor walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi!

Ludzie chcący wykorzystać Mordimera Madderdina są zbyt liczni i bezwzględni, by inkwizytor nawet przez chwilę czuł się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć?

Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. Ci którzy przeżyli, żałują że również nie umarli. A w ostatecznym efekcie, w tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Officjum. To one wypełniają serce na tyle, by chciało jeszcze bić.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 390 str. 24 ilustracje
Jacek Piekara "Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Cykl inkwizytorski»
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy
Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety
Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie
-5%
Książka należy do serii
«Ruska trylogia»
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy
Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety
Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie
-5%
Walerian Landowski
21 grudnia 2020

Kolejna książka od Jacka Piekary, którą przeczytałem jednym tchem. Utrzymuje on styl, który zastosował już wcześniej w "Przeklętych krainach”. Jednak przygody Mordimera dziejące się na Rusi są specyficzne i inne niż te, które mogą pamiętać fani serii „Ja, Inkwizytor”. Dla mnie była to czysta przyjemność, choć zdaję sobie sprawę, że nie do każdego styl ten trafi. Ja na pewno sięgnę po kontynuację, szkoda, że trzeba na nią czekać! Polecam, dla mnie super.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę