WiznaTekst

Z serii: Wrzesień 1939 #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wizna
Wizna
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 78,58  62,86 
Audio
Wizna
Audiobook
44,90  33,23 
Szczegóły
Opis książki

Tragiczny wrzesień 1939 roku.

Niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderza z całą mocą, usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano, że jego sukces przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu.

Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie piechoty ukryte w kilku betonowych schronach nad Narwią wsparte sześcioma działami. Mniej niż 700 żołnierzy przeciwko 40 tysiącom.

40 do 1.

Tak rozpoczyna się desperacka walka kapitana Władysława Raginisa. Bój do ostatniej krwi, naboju i samobójczej śmierci dowódcy, który przysiągł, że żywy swej pozycji nie opuści.

Dziś epizod ten znany jest jako legendarna obrona Wizny.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 18 września 2020
Jacek Komuda "Wizna" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wizna
Audiobook
44,90  33,23 
Kamila Kawa
29 grudnia 2020

„Wizna” to moja pierwsza książka autorstwa Jacka Komudy. Bardzo mi się spodobał jego styl. Jacek Komuda z dbałością o szczegóły przedstawił przebieg obrony, uzbrojenie i życie codzienne żołnierza polskiego z września 1939 roku. Czyta się bardzo dobrze, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę