Jacek Komuda

Jacek Komuda

O autorze Jacek Komuda – polski dziennikarz i autor powieści historycznych. Jacek Lech Komuda urodził się 23 czerwca 1972 roku. Z wykształce... Szczegóły

O autorze

O autorze

Jacek Komuda – polski dziennikarz i autor powieści historycznych.

Jacek Lech Komuda urodził się 23 czerwca 1972 roku. Z wykształcenia jest magistrem historii, specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Studiował na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Współtworzył grę fabularną pt. «Dzikie Pola», a także scenariusze do gier wideo Earth 2160 oraz Deadfall Adventures. Oprócz tego, Komuda był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych «Gamestar», pracował również w czasopismach «Click!» i «Komputer Świat Gry». Obecnie autor pisze artykuły do tygodnika «Do Rzeczy».

Prywatnie Jacek Komuda bierze udział w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu autor przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.

Twórczość

Jacek Komuda rozpoczął swoją karierę pisarską w 1999 roku wydaniem zbioru opowiadań «Opowieści z Dzikich Pól», jednak debiutem autora było opowiadanie «Czarna Cytadela», opublikowane w czasopiśmie «Fantastyka» w 1991 roku. Swoje powieści od roku 2002 publikuje we współpracy z wydawnictwem Fabryka Słów.

Postacią, która pojawia się w wielu jego opowiadaniach i powieściach jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. Bohater ten pojawił się między innymi w najpopularniejszym swoim cyklu powieściowym pt. «Orły na Kremlu» w 2009 roku. Komuda umieścił akcję powieści w czasach wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604–1606.

W roku 2009 pisarz otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za powieść «Galeony wojny». Z kolei książka «Diabeł Łańcucki» została wyróżniona nominacją do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Jego dzieła sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników.

Publikacje

Jacek Komuda jest autorem takich utworów literackich jak m.in.:

  • Cykl «Orły na Kremlu» (4 tomy),
  • "Opowieści z Dzikich Pól",
  • "Opowieści z Dzikich Pól",
  • "Imię bestii",
  • "Czarna szabla",
  • "Westerplatte",
  • "Herezjarcha",
  • "Krzyżacka zawierucha".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Jacka Komudy w serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy