Starość aksolotla

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pierwsze książkowe wydanie słynnej powieści Jacka Dukaja, na podstawie której Netflix produkuje serial Into the Night.

Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze?

Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?

Świat po końcu świata należy do kolejnych generacji mechów i seksbotów. W nich praktykują człowieczeństwo pogrążeni w nostalgii za utraconą biologią ocaleńcy – tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Dzielą się na gildie, formują alianse, prowadzą wojny, mają swoje polityki, ideologie i szalone religie metalu. I muszą podjąć wyzwania, przed jakimi nikt wcześniej nie stawał.

Czy zagłada życia na Ziemi była przypadkowym kataklizmem, czy też kryje się za nią rozumny zamiar? Czy jest możliwy powrót do człowieczeństwa larwalnego: miękkiej biologiczności ułomnych śmiertelników?

Starość aksolotla zaczynała jako eksperymentalny e-book.

Teraz dojrzała do papieru.

JACEK DUKAJ (ur. 1974) – pisarz, wizjoner, autor m.in. Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz spolszczenia Serca ciemności Josepha Conrada. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich i Europejskiej Nagrody Literackiej, wielokrotny zdobywca Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Ostatnio opublikował Po piśmie – esej rzekę, w którym opisuje, jak kończy się epoka pisma. Strona internetowa pisarza: dukaj.pl

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 października 2019
  • Rozmiar: 190 str. 51 ilustracji
  • ISBN: 9788308071076
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Jacek Dukaj "Starość aksolotla" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Amelia Perzan
18 marca 2020

Jestem ogromna fanką Dukaja. Jego styl naprawdę do mnie przemawia, jeszcze nigdy nie trafiłam na tekst spod jego pióra, który by mnie nie wciągnął. Miejscami nostalgiczna, mocno refleksyjna i przesycona zabawą formą «Starość aksolotla» była dla mnie kolejna przyjemnością zaserwowaną od pisarza. Post-apokaliptyczna wizja po unicestwieniu życia naprawdę skłania do przewartościowania obecnych priorytetów. Pełnowartościowe, psychologiczne science-fiction. Dla fanów gatunku – rewelacja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę