Łacińska terminologia prawniczaPDF

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka zawiera zbiór sentencji, zwrotów i pojęć łacińskich z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, teorii i filozofii prawa, logiki, retoryki oraz erystyki. Spośród szerokiej gamy łacińskich haseł Autorzy wybrali te, które mają obecnie zastosowanie w obrocie prawnym. Zbiór pojęć i zwrotów łacińskich nie ogranicza się wyłącznie do języka prawnego i prawniczego, lecz zawiera takie hasła, które powinien znać każdy wykształcony humanista. Każda pozycja została przetłumaczona na język polski oraz opatrzona komentarzem i odwołaniami do aktualnie obowiązujących aktów prawnych.Dodatkowym atutem publikacji jest umieszczony na końcu opracowania zarys gramatyki języka łacińskiego, który może okazać się pomocny w stosowaniu zamieszczonych treści w praktyce.   Adresaci:

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa. Może stanowić także cenną pomoc w bieżącej pracy doświadczonych prawników praktyków.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2021
  • ISBN: 978-83-8187-441-0
  • Całkowity rozmiar: 2 MB
  • Całkowity liczba stron: 349
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Jerzy Zajadło "Łacińska terminologia prawnicza" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Akademicka. Prawo»
Łacińska terminologia prawnicza
Finanse publiczne. Zagadnienia ustrojowe i prawne
Finanse publiczne. Zagadnienia ustrojowe i prawne
-5%
Gaweł Kobylański
01 września

Jeszcze w liceum miałem mega problem z łaciną, a potem trafiłem na nią znowu na prawie. Ale muszę powiedzieć, że to chyb jedyna książka do łaciny z której czegokolwiek się nauczyłem i nawet weszło mi to dobrze do głowy. To znaczy, że książka jest bardzo dobra :D Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę