Wychowanie do szczęścia

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Jak zrozumieć i pokochać siebie, by móc zrozumieć i pokochać dziecko

Wychowanie dziecka to trudne wyzwanie – kto wie, czy nie najtrudniejsze w życiu człowieka. Wszystko, co może nam pomóc w realizacji tego zadania jest ważne i potrzebne. Taka też jest ta książka, w której Iwona Majewska-Opiełka – psycholog, konsultantka i trenerka, a przede wszystkim matka – zawarła nieocenione rady na temat wychowania dziecka, aby było szczęśliwe i wyrosło na spełnionego i pewnego siebie, wartościowego człowieka.

Ale jest to zarazem książka niezwykła, gdyż autorka nie pisze po prostu jak się zachowywać, aby osiągnąć lepsze rezultaty wychowawcze, lecz jak pomóc sobie w kontekście dobra dziecka. Inaczej mówiąc: tylko szczęśliwi ludzie mogą wychowywać szczęśliwe dzieci i tylko spełnieni nauczyciele mogą pomóc młodszym w rozwoju.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 lipca 2020
  • Czas trwania: 18 min 33 sek.
  • ISBN: 978-83-8194-555-4
  • Lektor: Donata Cieślik
  • Wydawca: Storybox
Iwona Majewska-Opiełka "Wychowanie do szczęścia" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Józefa Trzesniewska
11 października 2020

"Wychowanie do szczęścia" to książka o tym jak sprawić aby nasze potomstwo było szczęśliwe. Osobiście zgadzam się z autorką i kibicuję idei samorozwoju rodzica, aby jego dzieci miało dobry przykład, oraz aby rodzic czuł się spełniony. Bycie dobrym rodzicem zaczyna się tak naprawdę od bycia dobrym dla samego siebie. Od akceptacji swoich wad i bycia dla siebie łaskawym i kochającym. Bez miłości do samego siebie nie możemy dać jej nikomu innemu. Nie przetrawiona trauma rodzica spowoduje kolejną traumę u dziecka, wprowadzając rodzinę w błędne koło. Autorka książki świetnie przedstawia ten mechanizm i pokazuje jak się z niego skutecznie uwolnić. Niezwykle ważna książka dla wszystkich przyszłych i obecnych rodziców. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę