Skrzyżowane Drogi. Ukradzione szczęście

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Skrzyżowane drogi. Ukradzione szczęście”.

PO RAZ PIERWSZY W JĘZYKU POLSKIM!

Iwan Franko - jeden z najwybitniejszych pisarzy ukraińskich, jest autorem ponad pięciu tysięcy pozycji bibliograficznych, nominowany do nagrody Nobla.

SKRZYŻOWANE DROGI

Ukrainiec, student prawa we Lwowie – Jewhenij zakochuje się w młodej Polce, mieszkającej na stancji u ciotki. Piękna młodzieńcza miłość nie znajduje jednak szczęśliwego zwieńczenia. Ulegając naciskom ciotki, Regina wychodzi za mąż za starszego od niej Stalskiego, tyrana i sadystę, który przemienia jej życie w piekło. Po dziesięciu latach, wciąż z rozbitym sercem, nadal wolnego stanu, Jewhenij otwiera kancelarię w mieście, w którym od dawna mieszka jego ukochana z czasów studiów we Lwowie wraz z mężem. Mężczyzna jednak o tym nie wie, a ich drogi ponownie się krzyżują.

UKRADZIONE SZCZĘŚCIE

Mychajło i Anna przysięgali sobie dozgonną wierność. Jednak Mychajło został zabrany do wojska cesarskiego. Bracia Anny, aby nie dzielić posagu z siostrą, powiedzieli, że Mychajło zginął. Siłą oddali dziewczynę najemnikowi Mikołajowi, kradnąc jej nie tylko dziedzictwo, ale także szczęście. Po latach pojawia się wskrzeszony żandarm Mychajło. Dawna miłość Anny eksploduje z nową siłą. Czy teraz mężczyzna odzyska szczęście i ukochaną kobietę?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 lipca 2021
Iwan Franko "Skrzyżowane Drogi. Ukradzione szczęście" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę