Fundacja

Tekst
Z serii: s-f
Z serii: Fundacja #6
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Fundacja
Fundacja
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68,80  55,04 
Fundacja
Fundacja
Audiobook
Czyta Jacek Rozenek
34,90  25,13 
Szczegóły
Opis książki

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy - monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

Isaac Asimov (1920-1992) – to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które - mimo że wydaje się wieczne - chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka sformułowana przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova oraz trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788378182146
  • Tłumacz: Andrzej Jankowski
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Isaac Asimov "Fundacja" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Fundacja
Audiobook
Czyta Jacek Rozenek
34,90  25,13 
Książka należy do serii
«s-f»
Czas próby
Opowiadania najlepsze
Diuna
-5%
Książka należy do serii
«Fundacja»
Druga Fundacja
Fundacja
Fundacja
-5%
Robert Grycz
21 grudnia 2020

Świetna książka, która wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Dopracowana, spójna i niezwykle ciekawa wizja odległej przyszłości. Autor doskonale zarysował psychologię zarówno poszczególnych jednostek, jak i całych mas ludności. Akcja utworu rozciąga się na pierwsze 300 lat istnienia tajemniczej «Fundacji», instytucji powołanej, aby uratować całą Galaktykę przed 30 0000 lat barbarzyństwa. Kapitalne polityczne science-fiction, wielowątkowe, barwne, oryginalne. Zdecydowanie polecam fanom gatunku.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę