Mama i sens życia

Tekst
Opowieści psychoterapeutyczne
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W książce Mama i sens życia autor przedstawia sześć prawdziwych historii z życia swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu lęku, depresji, nieuleczalnej choroby, czy wręcz zbliżającej się śmierci. Często podczas terapii okazuje się, że te zewnętrzne kłopoty pacjentów i zaburzające życie ich skutki są reakcją na troski ostateczne jak nieuchronna śmierć, brak oparcia, izolacja, brak sensu. To także książka bardzo osobista, w jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką.

Książka dla wszystkich, skorzystają z niej zarówno studenci psychologii i psycholodzy – obserwując warsztat świetnego terapeuty, jak i ci, którzy poszukują sensu w świecie, który sensu nie ma.

Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. W swoich pracach prezentuje terapię w ujęciu egzystencjalnym. Jest autorem klasycznych już podręczników, takich jak: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Dar terapii i in. Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości, Mama i sens życia oraz w powieściach: Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788381430722
  • Tłumacz: Krzysztof Zielnicki
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Irvin D. Yalom "Mama i sens życia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
pocztyl
27 stycznia

Książka opisuje prawdziwe historie pacjentów. yelom w piękny sposób opowiada o zmaganiu się z chorobą swoich pacjentów.

Tamara Jakubczak
05 czerwca 2020

Książki Irvina Yaloma mogę brać w ciemno. Za każdym razem dostaję merytoryczną, niezwykle ciekawą lekturę, która trafia w samo sedno tego, czego oczekuję po książkach z kręgu tematyki psychologii, psychoterapii etc. Autor pomimo wielkiej wiedzy i doświadczenia, widocznych już na pierwszych kilku stronach, opowiada o niezwykle ważnych zagadnieniach w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla laika. «Mama i sens życia» to opowieści o skomplikowanych mechanizmach psychoterapii, skomponowane w sposób pokazujący perspektywę zarówno lekarza jak i pacjenta, co daje jeszcze lepszy ogląd na zjawisko. Autor przypomina nam o rzeczach, o których często zapominamy się zastanowić, a które kształtują nasze charaktery. Zdecydowanie polecam

Lidia Dutka
05 czerwca 2020

Książki tego autora mogę brać w ciemno. Za każdym razem dostaję świetną, merytoryczną lekturę, która wciąga mnie na długie godziny. Pomimo tematyki z kręgu nauki psychologii język użyty przez Yaloma w książce jest zupełnie przystępny. Od razu widać ogrom wiedzy i doświadczenie autora. W książce «Mama i sens życia» Yalom przedstawia ważne w życiu aspekty, o których często zapominamy się zastanowić, a kształtują one naszą osobowość. Zestawienie skomplikowanych mechanizmów psychologicznych, pokazanych na podstawie kilku opowiadań o procesie psychoterapii. Za świetny uważam również pomysł przedstawienia perspektywy zarówno lekarza jak i pacjenta. Dla mnie książka jest rewelacyjna, uwielbiam czytać o zakamarkach ludzkich umysłów przez pryzmat wiedzy psychologii. Zdecydowanie polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę