Kat miłości

Tekst
Opowieści psychoterapeutyczne
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jeśli nie możesz znieść bólu, spróbuj nadać mu sens. Oto prawdziwe historie dziesięciu osób, które skorzystały z terapii, aby rozwiązać zwyczajne problemy. Dzięki niej odkryli, że korzenie lęków, strachu, depresji sięgają podstaw ich egzystencji. Oprócz cierpienia i pustki po utracie najbliższych tym, co boli najbardziej, jest utrata młodości, miłości i wieczna pogoń za szczęściem.

Yalom jako terapeuta jest bezwzględnie szczery. Nie pomaga uśmierzać bólu, ale próbuje nadać mu sens.

To także książka o trudach bycia terapeutą, uciążliwych sesjach i problemach w relacjach z bliskimi osobami. Jednak to nie tylko pozycja dla studentów psychologii czy psychologów, skorzystają z niej także ci, którzy poszukują sensu w życiu.

Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Jeden z głównych przedstawicieli egzystencjalnego podejścia w psychoterapii.

Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników psychologicznych. Do najbardziej znanych należą: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Patrząc w słońce, Istoty ulotne, Dar terapii, Mama i sens życia, Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 12 stycznia 2021
  • ISBN: 9788381437417
  • Tłumacz: Małgorzata Jałocho
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Irvin D. Yalom "Kat miłości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Roksana Kawczyńska
18 marca

Muszę zacząć od tego, że ta książka to prawdziwy wachlarz emocji. Znajdziemy tu smutek, złość, frustracje, radość, rozczarowanie, wzruszenie… Jest to zbiór dziesięciu opowieści psychoterapeutycznych. Każda historia to terapia innej osoby, która z mniejszym bądź większym problemem trafiła pod skrzydła psychoterapeuty Irvina Yaloma. W każdej historii znalazłam coś dla siebie. Chwytają one za serce i zostają w nim. Mimo, że problemy poruszane w terapii nie dotyczyły mnie bezpośrednio, jednak uniwersalna prawda z nich płynąca skłaniała do przemyśleń. Gdybym miała w zwyczaju pisania po książkach, to ta cała byłaby w kolorze zakreślaczy. Z przyjemnością sięgnę po inne pozycje doktora Yaloma. Szczerze polecam tę pozycję osobom, które nie boją się emocji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę