Gospodarka za 100 latTekst

Najważniejsi ekonomiści przewidują przyszłość
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wszyscy wiemy, że życie nie trwa wiecznie. Ta ciężka do zniesienia świadomość, że na pewno kiedyś się skończy, sprawiła, że zacząłem rozmyślać nad bardziej odległą przyszłością dopiero kilka lat temu. Całkiem niedawno w pełni do mnie dotarła i stała się wyraźna, krystalizując się zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy jest jeszcze ciemno. Jak będzie wyglądał ten świat, kiedy mnie już nie będzie? (…) w mojej głowie pojawiło się pytanie: jak będzie wyglądał świat za sto lat? Od tej chwili nie mogłem przestać o tym myśleć.

Ze wstępu Autora


Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądał świat za sto lat, Ignacio Palacios-Huerta rozpoczął u światowej sławy ekonomistów. Książka stanowi zbiór esejów laureatów ekonomicznego Nobla i Medalu Johna Batesa Clarka: Roberta M. Solowa, Alvina E. Rotha, Roberta J. Shillera, Angusa Deatona i Darona Acemoglu. Wśród autorów są również: Avinash K. Dixit z Princeton, Edward L. Glaeser i Martin L. Weitzman z Harvardu, John E. Roemer z Yale i Andreu Mas-Colella z barcelońskiego Pompeu Fabra. To interesująca podróż w przyszłość.


Ignacio Palacios-Huerta jest profesorem zarządzania, wykładowcą na London School of Economics. Wcześniej związany był również z Uniwersytetem Brown, Uniwersytetem Chicagowskim oraz Tuck School of Business w Dartmouth College. Autor wielu naukowych

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2020
  • ISBN: 978-83-01-21188-2
  • Tłumacz: Biuro Tłumaczń Veroling Sp. Z O.o
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Ignacio Palacios Huerta "Gospodarka za 100 lat" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Wielcy ekonomiści»
Chiny, Stany Zjednoczone i Świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa
Ludzie chcą zysku, nie wyzysku
EKONOMIA SPOŁECZNA
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę