Nauka Świata Dysku IV. Dzień SąduTekst

Z serii: Świat dysku
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na Naukę nigdy nie jest za późno…

W Świecie Dysku dojrzewa wszechpotężna awantura i lord Vetinari przewodniczy trybunałowi. Omnianie chcą przejąć kontrolę nad Światem Kuli, którego istnienie stanowi kpinę z ich religii. Jednak magowie z Niewidocznego Uniwersytetu nie bardzo chcą go oddać – w końcu to oni go stworzyli.

Na scenę wkracza bibliotekarka ze Świata Kuli, panna Marjorie Daw. Może to ona – w szpilkach Jimmy'ego Choo i obdarzona analitycznym umysłem – potrafi pomóc? Ponieważ ludzie po obu stronach zaczynają się mocno irytować, padają bardzo ważne pytania i ktoś musi się chyba wytłumaczyć…

W „Dniu sądu”, czwartym tomie cyklu Nauki Świata Dysku, Terry Pratchett, profesor Ian Stewart i doktor Jack Cohen kreują oszałamiającą mieszankę fikcji, najnowszej nauki i filozofii, by znaleźć odpowiedzi na NAPRAWDĘ wielkie pytania, mierząc się z Bogiem, Wszechświatem i – prawdę mówiąc – ze wszystkim.

Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”. W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 21 grudnia 2020
Terry Pratchett "Nauka Świata Dysku IV. Dzień Sądu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie
Prawda
Eryk
-5%
Książka należy do serii
«Nauka Świata Dysku»
Nauka Świata Dysku I
Nauka świata dysku II: Glob
Nauka Świata Dysku IV. Dzień Sądu
-5%
Natasza Kujawa
10 lutego

Kolejna świetna część Nauki Świata Dysku. W moim odczuciu nieco trudniejsza, niż pozostałe części. Autor pisze tu o nauce i religii, myśleniu logicznym a intuicyjnym. Czytało się jak zawsze bardzo dobrze i sprawnie :-) Pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla osób, które lubią myśleć i kwestionować otaczającą ich rzeczywistość. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę