3 książki za 35 oszczędź od 50%

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera – doktora Johna Dolittle’a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni. Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta. Od kiedy papuga Polinezja nauczyła go języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi, by poświęcić się wyłącznie leczeniu zwierząt i niesieniu im pomocy. Doktor Dolittle na co dzień spędza czas na rozmowach i zabawach z psem Jipem, prosiątkiem Geb-Geb, sową Tu-Tu, kaczką Dab-Dab i wieloma innymi przyjaciółmi, nawet z białymi myszkami mieszkającymi w fortepianie i ze złotą rybką pływającą w ogrodowym stawie. Nic dziwnego, że kiedy afrykańskie małpy potrzebują pomocy, zwracają się właśnie do doktora Dolittle. Niestrudzony opiekun zwierząt wyrusza wraz ze swoją wierną gromadką w daleką i pełną przygód

podróż do Afryki.

Lektura dla klasy II

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
  • Rozmiar: 110 str. 25 ilustracji
Hugh Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Hanna Moczar
22 września 2020

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa, po której zapragnęłam zostać weterynarzem. Całym sercem pokochałam doktora Jan Dolittle, przyjaciela wszystkich zwierząt oraz jego wesołą ferajnę. Przyjemnie było znów powrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie przygody doktora. Bardzo ciepła opowieść o dobrym człowieku, który przerzucił się z leczenia ludzi na zwierzęta, ponieważ zrozumiał, że jest w stanie się z nimi komunikować. Dla mnie absolutny klasyk literatury dziecięcej, którą na pewno będę czytać własnym. Serdecznie polecam tę uroczą książkę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę