3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Jestem już normalna?

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wszystko, czego pragnie Evie, to bycie „normalną”. I teraz, kiedy już niemal odstawiła leki, chodzi do nowej szkoły, w której nikt nie zna jej przeszłości, a na liście do odhaczenia została jej już tylko jedna rzecz, zanim przyzna się przed sobą, że jest już normalna. Ale związki mogą nieźle namieszać w głowie – to coś, o czym nowe przyjaciółki Evie, Amber i Lottie, wiedzą aż za dobrze. Ale jak dziewczyny mają ją uchronić przed popełnieniem strasznego błędu, jeśli nic nie wiedzą o jej sekretach?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Holly Bourne "Jestem już normalna?" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Mariola Gruba
25 kwietnia

"Jestem już normalna?" autorstwa Holly Bourne to książka zdecydowanie godna polecenia. Niesamowicie lekka, choć porusza bardzo ciężki temat. Autorka porusza ważne kwestie związane z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi i feminizmem. Historia Evie to nie tylko dramat jej choroby, to też życie zwyczajnej nastolatki, jednak te dwie tak mocno kontrastujące ze sobą strony ścierają się tworząc pod koniec niesamowicie przerażający obraz. Pisarka pozwala nam wejść w psychikę osoby chorej, poznać jej myśli, lęki, nadzieje, wątpliwości. Holly Bourne kreśli dość realistyczną postać świadome swoich zachowań, ale niemogącej się od nich uwolnić bohaterki. Wchodzimy w świat osoby zamartwiającej się, rozbierającej sytuacje na czynniki pierwsze, analizującej zwyczajne zdarzenia. Ta powieść udowadnia, że literatura młodzieżowa może poruszać inne tematy, a nie tylko młodzieńczą miłość i może być świetną lekturą nie tylko dla młodzieży. Pomaga inaczej spojrzeć na odmienność i ją zrozumieć oraz zaakceptować bez oceniania. Prosty język, zdania w stronie czynnej, interesująca akcja, ciekawe tematy i ważne problemy sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę