Quo vadisTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Quo vadis
Quo Vadis
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 228,72  182,98 
Quo vadis
Quo vadis
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
19,90  15,32 
Szczegóły
Quo Vadis
Quo Vadis
Audiobook
Czyta Grzegorz Młudzik
19,90  15,32 
Szczegóły
Quo Vadis
Quo Vadis
Audiobook
Czyta Henryk Drygalski
19,95 
Szczegóły
Quo Vadis
Quo Vadis
Audiobook
Czyta Frederick Davidson
203,82 
Szczegóły
Quo vadis
Quo vadis
Darmowy e-book
Szczegóły
Opis książki

Quo vadis „ opisuje wydarzenia z pierwszego wieku naszej ery, Imperium Rzymskim rządzi despotyczny cesarz Neron. Na jego dwór zostaje sprowadzona niewolnica Ligia, córka króla Ligów, chrześcijanka. W pięknej niewolnicy zakochuje się jeden z pretorianów Nerona – Marek Winicjusz. Chce uczynić z dziewczyny swoją nałożnicę. Z opresji wybawia Ligię jej przyjaciel, potężny Ursus. Winicjusz jednak nie ustępuje. Wkrótce dowiaduje się, gdzie mieszka Ligia. Postanawia ją porwać. Pod osłoną nocy udaje się wraz z gladiatorem Krotonem do domu dziewczyny. Po raz drugi Ligię ratuje dzielny Ursus, który zabija Krotona i ciężko rani Winicjusza. Ligia opatruje rany swojego krzywdziciela. Wyznaje mu przy tym, że jest w nim zakochana. Marek postanawia zostać mężem Ligii. Przyjmuje chrześcijaństwo. Tymczasem Neron podpala Rzym. Za radą głównego dowódcy armii Tygellina oraz swojej kochanki Poppei Sabiny winą za spalenie miasta obarcza chrześcijan. Rozpoczynają się masowe prześladowania ludzi wyznających wiarę w Chrystusa. Są oni krzyżowani, paleni na stosie, rzucani lwom na pożarcie – a wszystko na oczach uradowanego rzymskiego tłumu…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
Henryk Sienkiewicz "Quo vadis" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Quo Vadis
Audiobook
Czyta Frederick Davidson
203,82 
Quo Vadis
Audiobook
Czyta Henryk Drygalski
от 15,32 
Donata Babiak
17 czerwca 2020

Ciężko jest oceniać takie klasyki. Oczywiście moja pierwsza styczność z «Quo vadis» miała miejsce w liceum, gdy była ona obowiązkowa. Już wtedy książka ta zachwyciła mnie i jako jedna z nielicznych z kanonu szkolnych lektur – dała mi dużą przyjemność z czytania. Prawdziwe arcydzieło o ponadczasowych wartościach oraz o wielowymiarowym znaczeniu. Zakochałam się w postaci Petroniusza i wspaniałym, bardzo rozbudowanym świecie wykreowanym przez Sienkiewicza, który pozwala się oderwać od rzeczywistości i przenieść do czasów Nerona. Historia niezwykłej, bezgranicznej miłości i żądzy władzy, która pcha człowieka na skraj przepaści. Cudowne świadectwo i postawa chrześcijan. Moim zdaniem «Quo vadis» to najlepsza książka Sienkiewicza, nie jedną łzę przy niej uroniłam i nie jeden raz ją czytałam. Tę książkę trzeba przeczytać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę