50 idei które powinieneś znać. ChemiaTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Światowy bestseller literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii:


50 idei, które powinieneś znać


Jak działa chip silikonowy?

Jak możemy wykorzystać naturalne produkty do zwalczania chorób człowieka?

Czy można stworzyć sztuczne mięśnie?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. Autorka wyjaśnia 50 fundamentalnych zagadnień z dziedziny chemii – atomy, cząsteczki, związki i mieszaniny, składają się na każdy gram materii na naszej planecie. Począwszy od cząsteczek, które zapoczątkowały samo życie, po nanotechnologię, chemia oferuje fascynujący wgląd w nasze pochodzenie, a także wciąż rewolucjonizuje znane nam życie.


W 50 krótkich odcinkach ta przystępna książka omawia wszystko, od argumentów głównych myślicieli po najnowsze metody badawcze, używając osi czasu, aby umieścić każdą teorię w kontekście – mówiąc wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych ideach chemii.


50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura dla każdego początkującego erudyty!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 lutego 2021
  • ISBN: 978-83-01-21566-8
  • Tłumacz: Anna Władyka-Leittretter
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Hayley Birch "50 idei które powinieneś znać. Chemia" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę