Wszystkie boże dzieci tańcząTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Murakami czuje się świetnie również w zwartej oszczędnej i precyzyjnej formie krótkiego opowiadania. Kilkoma słowami zarysowuje wyraziste, sugestywne światy, a każda z historii jest przekonująca, pełna i satysfakcjonująca. Każdy z bohaterów odbywa jakąś podróż - czy to w rzeczywistym, geograficznym, czy jedynie wewnętrznym, duchowym wymiarze - do której bodźcem staje się tytułowe trzęsienie ziemi; każdy z nich odkrywa w sobie jakąś tajemnicę, którą próbuje przeniknąć albo po prostu pogodzić się z jej istnieniem; każdy ma jakąś obsesję, która zatruwa mu życie; każdy jest uwikłany bądź dopiero się wikła w skomplikowane relacje z innymi ludźmi, poprzez które następuje niejako wzajemna wymiana sekretnych duchowych labiryntów. Nieposkromiona wyobraźnia Murakamiego raz po raz rozsadza ramy realności, przenosząc czytelnika to w świat snów, to marzeń, to czystej surrealnej fantazji.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7758-111-7
  • Tłumacz: Anna Zielińska-Elliott
  • Wydawca: Muza
  • Spis treści
Haruki Murakami "Wszystkie boże dzieci tańczą" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Oskar Sakowicz
02 października 2020

Uwielbiam twórczość Haruki Murakami, każda jego książka jest wg mnie hitem. Zabierając się za tę książkę nie wiedziałem, że w środku kryją się opowiadania. Wszystkie inne pozycje Murakami'ego, które do tej pory czytałem, były powieściami. Jednak mimo innego formatu, ,,Wszystkie boże dzieci tańczą" mnie nie zawiodły. Zbiór opowiadań o bohaterach z pozoru niemających ze sobą nic wspólnego. Inne emocje, miejsca wydarzeń, odmienne problemy. Łącznikiem jest trzęsienie ziemi, które w każdym z opowiadań wpłynęło (niekoniecznie bezpośrednio) na bieg wydarzeń. Jak najbardziej polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę