Matematyka dyskretna

Tekst
Niezbędnik dla informatyków
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Podręcznik Matematyka dyskretna. Niezbędnik dla informatyków autorstwa Harrego Lewisa i Rachel Zax obejmuje zagadnienia matematyki dyskretnej, które każdy student informatyki powinien znać. Książka składa się z trzydziestu jeden rozdziałów, które omawiają każdy z głównych tematów, dzięki temu można dopasować ją do programów nauczania dla różnych kursów. Każdy rozdział zawiera zwięzłe podsumowanie oraz zestaw ćwiczeń.


Książka ma na celu nauczenie rozumowania matematycznego oraz pojęć i umiejętności matematycznych. Jest przeznaczona dla standardowych kursów licencjackich na studiach informatycznych, ale nadaje się także do prowadzenia kursów rozszerzonych na poziomie szkoły średniej.


„Lewis i Zax dają nam miłe wprowadzenie do podstawowych pojęć matematyki dyskretnej, które powinien znać każdy informatyk. Ich wyjaśnienia są na idealnym poziomie dla każdego, kto ma niewielkie doświadczenie w dowodach matematycznych, co czyni je idealnym podręcznikiem lub lekturą uzupełniającą”.

– Saúl A. Blanco, Indiana University

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 03 września 2021
  • ISBN: 978-83-01-21995-6
  • Tłumacz: Piotr Fabijańczyk, Tomasz Lewandowski
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Rachel Zas "Matematyka dyskretna" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę