Poławiacze duszTekst

Z serii: Rybak dusz #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Thriller Hanni Münzer, autorki niezapomnianych powieści: „Miłość w czasach zagłady” i „Marlene”

Poławiacze dusz rozpoczynają czteroksiąg, w którym czytelnicy zakochają się jak w poprzednich książkach Hanni Münzer.

W trakcie prac remontowych w willi norymberskiego przedsiębiorcy znaleziono skarb znany z rodzinnych legend. Pod nieobecność gospodarza zajmuje się nim jego brat, biskup Bambergu, który wkrótce zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach.

Tymczasem w Rzymie śmiertelnie chory generał jezuitów powierza misję związaną z równie sensacyjnym odkryciem sprzed lat młodemu zakonnikowi Lukasowi, bratankowi zamordowanego biskupa… Generałowi nie jest jednak dane umrzeć śmiercią naturalną. Kiedy policja ujawnia ciało, podejrzenie pada na Lukasa, ostatniego rozmówcę denata.

Widocznie komuś bardzo zależy, by sekrety, które mogą spowodować wstrząs w zakonie, Kościele i całym chrześcijaństwie nie zostały ujawnione. Życie Lukasa, jego bliźniaczej siostry Lucie oraz dawnej miłości, dziennikarki Rabei jest w niebezpieczeństwie, i wtedy przebrzmiała namiętność wybucha z nową siłą.

„…tylko miłość może jeszcze uratować świat”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 grudnia 2020
  • ISBN: 9788366575707
  • Tłumacz: Ewa Kowynia
  • Wydawca: Insignis Media
  • Spis treści
Hanni Münzer "Poławiacze dusz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Agata Prusinowska
02 marca

"Poławiacze dusz" to książka, która zdecydowanie przypadłą mi do gustu. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia historię zakonu jezuitów i Kościoła. Skrupulatnie pochyla się nad tematem i zdecydowanie ma wiedzę, dzieli się z nią w ciekawy i interesujący sposób. Na pewno nawet momentami nie jest nudno. Muszę przyznać, że dowiedziałam się z niej sporo fascynujących rzeczy, o których wcześniej nie miałam bladego pojęcia. Jeśli lubicie książki Dana Browna, to ta z pewnością także przypadnie Wam do gustu. Nie będziecie się nudzić. :-)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora