Drugie życie Pana Roosa

Tekst
Z serii: Czarna Seria
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Drugie życie Pana Roosa
Drugie życie Pana Roosa
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 64,98  51,98 
Drugie życie Pana Roosa
Drugie życie Pana Roosa
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,99  25,19 
Szczegóły
Opis książki

Ante Valdemar Roos to cichy, 59-letni księgowy. 21-letnia Anna Gambowska właśnie uciekła z ośrodka dla uzależnionych. Ich drogi przecinają się na skutek tragicznego zbiegu okoliczności. To tylko początek akcji wiodącej przez małą leśną chatkę oraz długi ciąg hoteli, moteli i stacji benzynowych gdzieś na drodze między Kymlinge i Maardam. A wszystko przy przejmujących dźwiękach ulubionych piosenek pana Roosa.

Nesser poprzez doskonale sportretowanych bohaterów, w charakterystyczny dla siebie sposób – z odrobiną czarnego humoru – dokonuje wnikliwej krytyki dzisiejszej Szwecji. Demaskuje wszechobecną samotność, pokazuje skutki alkoholizmu, rozwodów i nieobecnych ojców.

Drugie życie pana Roosa to trzecia część cyklu Håkana Nessera o inspektorze Barbarottim, wyrafinowanym sceptyku szukającym czasami wskazówek w Piśmie Świętym. Inspektor Barbarotti ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a jego życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany planów.

Håkan Nesser – jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów, autor wielu powieści i opowiadań. Urodził się i wychował w mieście Kumla w środkowej Szwecji, jednak większość dorosłego życia spędził w Uppsali, gdzie do 1998 roku pracował jako nauczyciel, dopóki nie zaczął utrzymywać się z pisania. Największą popularność przyniósł mu jednak części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 sierpnia 2021
  • ISBN: 9788381439169
  • Tłumacz: Patrycja Włóczyk
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Håkan Nesser "Drugie życie Pana Roosa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Drugie życie Pana Roosa
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,99  25,19 
Książka należy do serii
«Czarna Seria»
Kiedy umiera król
Rzeźniczka z Małej Birmy
Zamek z piasku, który runął
-5%
Książka należy do serii
«Inspektor Barbarotti»
Człowiek bez psa
Całkiem inna historia
Drugie życie Pana Roosa
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę