Obcym alfabetem

Tekst
Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Видео
"Obcym alfabetem" premierowe spotkanie autorskie
Opis książki

Afera podsłuchowa, która pięć lat temu wywołała jeden z największych kryzysów w historii Trzeciej Rzeczpospolitej, miała być historią biznesowej zemsty Marka Falenty. Tę wersję z małymi wyjątkami kupili wszyscy – od dziennikarzy po prokuratorów i sądy – choć skala tego procederu podsłuchowego jest w historii zachodnich demokracji bezprecedensowa.

Niewielu zadało sobie trud, by choć spróbować wejść w tę sprawę głębiej. Nikt do końca nie zbadał, dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”, choć premier Donald Tusk mówił o scenariuszu pisanym „obcym alfabetem”.

Ta książka dowodzi, że łańcuszek powiązań prowadzi do Rosji, a konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami. Odsłania słabość państwa i niemoc jego instytucji, które skompromitowały śledztwo w sprawie podsłuchów, oraz bulwersującą rolę w tej sprawie ludzi bliskich PiS, którzy wykorzystali „rosyjskie” nagrania z restauracji do uderzenia w rząd RP.

Falenta był w tej rozgrywce pionkiem – zdeprawowanym i zdemoralizowanym – ale jednak tylko pionkiem. Prawdziwi zleceniodawcy i beneficjenci afery podsłuchowej są lokatorami gmachów przy placu Czerwonym. A ich wspólnicy w tym procederze rządzą Polską.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 czerwca 2019
  • Rozmiar: 290 str. 8 ilustracji
  • ISBN: 978-83-66095-15-1
  • Redaktor: Jacek Kowalczyk
  • Wydawca: Arbitror
  • Spis treści
Grzegorz Rzeczkowski "Obcym alfabetem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«#ArbitrorFakty»
TVPropaganda. Za kulisami TVP.
Duda i jego tajemnice
Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki
-5%
wagolachowski .
30 lipca 2019

Chciałbym wiedzieć, co prokuratorzy, a następnie sędziowie zrobią z wiedzą zwartą w tej książce. Niestety, dzisiaj była wiadomość, że prokuratorzy dobrej zmiany treści książki nie uznali za powód do wznowienia i rozszerzenia śledztwa w sprawie Falenty.

Ignacy Stachiewicz
27 listopada 2019

Książka, choć złożona i czytana od dłuższego czasu, była tak interesująca, że nie chciałem się zatrzymywać, oprócz myślenia o tym, co przeczytałem. Wątpliwości, podejrzenia, dowody … Wszystko jest zebrane pod jedną osłoną. Czytam książkę tydzień temu, ale ciągle wracam do tego, co przeczytałem, tak myślę, czy to może tak być naprawdę? Dzięki informacjom o pracy służb specjalnych nigdy nie wiesz na pewno: uwierzyć lub nie. Sytuacja jest nieprzyjemna, ale musisz o tym wiedzieć.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę