Grzegorz Rzeczkowski

Grzegorz Rzeczkowski

Grzegorz Rzeczkowski to polski dziennikarz i pisarz gatunku literatura faktu. Autor jest absolwentem socjologii i europeistyki na Uniwersyte... Szczegóły

O autorze

Grzegorz Rzeczkowski to polski dziennikarz i pisarz gatunku literatura faktu.

Autor jest absolwentem socjologii i europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz wykładowcą i kierownikiem kursów i warsztatów dziennikarskich w warszawskim Collegium Civitas.

Pracował w redakcji "Gazety Wyborczej”, «Przekroju», a także w «Dzienniku» jako zastępca szefa do spraw krajowych.

Twórczość

Rzeczkowski jest autorem serii artykułów o tematyce rosyjskiej afery podsłuchowej, która ukazywała się na łamach czasopisma «Polityka» w latach 2018–2019. Reportaż ujawnia niemoc wobec aparatu władzy i propagandę pisaną cyrylicą. Rzeczkowski przeprowadził kilkumiesięczne śledztwo i zebrał odciążające Kreml dowody, które przedstawił w książce. Pisarz zajmuje się również relacjonowaniem wydarzeń ze współczesnej sceny politycznej w Polsce pełniąc funkcję redaktora naczelnego pisma «Polityka».

W 2009 roku został wyróżniony nominacją do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów na temat KRUS.

Publikacje

Grzegorz Rzeczkowski jest autorem takich książek jak:

  • "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami "
  • "Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Grzegorza Rzeczkowskiego na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy