Chiny bez wzajemności

Tekst
Z serii: Czuły Punkt
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na chińskiej prowincji jesteś niewidzialny. Jakbyś nie istniał. Kiedy masz złamane serce, czujesz się dokładnie tak samo.

Nie masz dostępu do internetu. Nie możesz sprawdzić na żadnej mapie gdzie jesteś ani dokąd idziesz. Nie możesz skontaktować się z nikim z tych, którym ufasz. Tutaj nikt nie zna twojego języka, a ty nie znasz języka, którym posługują się mieszkańcy. Nie potrafisz odczytać żadnego znaku. Żadnej litery. Nie wiesz, co to za dom, co za ulica, nie wiesz czy to, co jesz jest wege, czy może z mięsem psa albo węża. Nikt na ciebie nie patrzy. Nikt nawet nie otrze się o ciebie, choć ulica jest zatłoczona ponad wszelkie wyobrażenie.

Oto podróż przez Państwo Środka z Konfucjuszem w roli przewodnika po zaułkach współczesnych Chin i zakamarkach samotnego serca.

Podróż z Lijang w Yunnanie, przez Kunming, Guilin, Kanton, Hongkong, Makau do Szanghaju.

Ten, kto pokona tę drogę będzie potrafił rozumieć i mówić, nie używając słów.

"To nie jest typowy przewodnik po Chinach, choć chętnie ruszyłabym śladami Autora, żeby na własne oczy zobaczyć to, co widział, nocować w tych samych miejscach i smakować tych samych potraw. To opowieść o ludziach, o naszej naturze, namiętnościach, tęsknocie, smutku i pogodzie ducha. Grzegorz Kapla potrafi zajmująco pisać o wszystkim: od pasjonujących kryminałów, przez soczyste wywiady o rzeczach najważniejszych aż po teksty historyczne, etnograficzne i podróżnicze. Tym razem splótł wszystkie style i napisał bardzo osobistą powieść o byciu w drodze. Bardzo polecam (mimo że sama przez tę książkę zarwałam noc!)."

Martyna Wojciechowska

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
  • ISBN: 9788380538665
  • Wydawca: Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Spis treści
Grzegorz Kapla "Chiny bez wzajemności" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę